fbpx 10. AB İnsan Hakları Film Günleri ve Kısa Film Yarışması | AB Türkiye
AB İnsan Hakları Film Günlerin logosu

10. AB İnsan Hakları Film Günleri ve Kısa Film Yarışması

İnsan Hakları Günü etkinlikleri vesilesiyle, AB Delegasyonu her yıl Aralık ayında AB İnsan Hakları Film Günleri ve Kısa Film Yarışması düzenlemektedir.  Bu, sanat yoluyla temel insan hakları meseleleri üzerine düşünmek için bir fırsattır.

Film Günleri, seçilmiş Avrupa filmleriyle Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde düzenlenmektedir.  Tüm gösterimler ücretsizdir.

Kısa Film Yarışması, her yıl Temmuz'dan Kasım'a kadar, filmleriyle insan hakları sorunlarını ele almak isteyen tüm amatör ve profesyonel film yapımcılarının başvurularını kabul ediyor.

2020’de 10. yılımızda pandemiden ötürü sizlerle çevrimiçi buluşacağız.  Sanal ortamda tekrar görüşmek umuduyla!  Bizi takip edin:

Etkinlikler

10. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri

10. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri

10-20 Aralık tarihinde 17 uzun 4 kısa metrajlı Avrupa Birliği filmi bedelsiz olarak ekranınıza gelecek. Kaçırmayın! Sadece uzun metraj değil, çeşitli kısa filmleri de buluşabileceksiniz! Program için tıklayın.

10. Avrupa Birliği İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

10. Avrupa Birliği İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

10. AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması’na katılmak için başvurular 1 hafta uzatıldı. Başvurunuzu 20 Kasım 2020 saat 18.00’e kadar web sitemizden yapabilirsiniz. Profesyonel veya amatörsünüz; çekinmeyin, insan hakları temalarında 3 ila 10 dakika arasında, her düzende çekilmiş filmler yarışabilir! Bu yıl özel bir ödülümüz var. Başvuru için tıklayın.

10. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması Senaryo Atölyesi

10. İnsan Hakları Kısa Film Yarışması Senaryo Atölyesi

13 Ağustos'ta Başlıyor! Toplumsal cinsiyet eşitliğine dair diyeceklerinizi kâğıda dökmenin tam sırası! E-seminere katilim için bir niyet mektubu yeterli! Sürpriz konuşmacılar bekleyebilirsiniz. Detaylar için tıklayın.

Nezih Hoca ile Kısa Film Tüyoları

Nezih Hoca ile Kısa Film Tüyoları

Tüyolar Ekranınıza Geldi! Pandemiden ötürü bu yıl fiziksel olarak buluşamadık ama sanal ortamda birlikteyiz! Kısa film çekmeye dair hap gibi bilgiler işte tam burada! 1 dakikalık tüyolar için tıklayın.