fbpx 2017 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması | AB Türkiye
kazananlar

2017 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması

'Sinema yoluyla farkındalık yaratın'

 

Kazananlar açıklandı. Tebrik ederiz!

 

1.lik Ödülü

Bıraktığın Yerden - Volkan Güney Eker

 

2.lik Ödülü

7 Gün 7 Gece - Ali Bozan

 

3.lük Ödülü

Kuyu - Rıdvan Yavuz

 

Mansiyon

Lal - Cemre Yılmaz

 


AB Türkiye Delegasyonu tarafından düzenlenen 2017 AB İnsan Hakları Kısa Film Yarışması, amatör ve profesyonel sinemacıları, insan hakları temalı özgün filmleriyle yarışmaya davet ediyor.

2017 AB Kısa Film Yarışmasının hedefi, katılımcılara, konuya sinematik bir bakış açısıyla yaklaşma fırsatı sunarak  insan hakları sorunları hakkında bilinç oluşturmak, insanları bu konular üzerinde düşünmeye teşvik etmek ve onlara filmlerini gösterebilecekleri bir platform sunabilmektir.

Finale kalan filmler, 2017'nin Aralık ayında düzenlenecek 7. Avrupa Birliği İnsan Hakları Film Günleri kapsamında izlenebilecektir.

Yarışmanın birincisi bir adet Sony A6300 16-108 kamera ve lensiyle birlikte bir Zhiyun Crane Sinema Kiti, ikincisi bir adet DJI Osmo 3 Axis Handheld Gimbal ve üçüncü finalist de bir adet GoPro Her5 Black Edition Kamera ile ödüllendirilecektir.

 

62 eserin yarıştığı #AvrupaBirliği #İnsanHakları kısa film yarışmasında finale kalan 10 film belli oldu. Finalde ilk üçe giren filmler ödüllerine 9 Aralık’ta Ankara’da düzenlenecek törenle kavuşacak.

İstanbul Hatırası Ahmed Mücahid Aydoğan
7 gün 7 gece Ali Bozan
Lal Cemre Yılmaz
Kuyu Rıdvan Yavuz
Tablo Mert İnan
Çocuk odası Metin İlknur
Hatırla Sevcan Sönmez
Hastabakıcı Soner Sert
Söz uçar Tufan Taştan
Bıraktığın yerden Volkan Güney Eker

 

 

 

Ana yarışma jürisi yarışmanın üç galibini belirleyecektir.

Jüri üyeleri   Derya Alabora (Oyuncu), Derya Durmaz (Oyuncu - Senaryo Yazarı - Yönetmen), Sevna Somuncuoğlu (Aktivist ve Festival Organizatörü), Sevim Gözay (Yayıncı) ve Prof. Dr. Emin Önder'den (Psikiyatrist ve Psikesinema'nın sahibi) oluşmaktadır.

Sonuçlar, 9 Aralık Cumartesi gecesi Ankara'da düzenlenecek Ödül Töreninde açıklanacaktır.

 

 

 

Faydalı Dokümanlar