fbpx Binti (90') | AB Türkiye
Binti

Binti (90')

Yıl: 2019

Yönetmen: Frederike Migom

Süre: 90’

Dil: Flemenkçe

Ülke: Belçika, Hollanda

Oyuncular: Bebel Tshiani Baloji, Mo Bakker, Joke Devynck, Baloji, Caroline Stas, Noa Jacobs

Senaryo: Frederike Migom

Görüntü Yönetmeni: Joachim Philippe

Kurgu: Clémence Samson

Ses: Jan Schermer

Besteci: Le Motel

Prodüksiyon Şirketi: LevelK

Ödüller: FIFEM de Montréal 2019, Grand prix Valletta Film Festival 2019, Teens Choice Award Cinekid Amsterdam 2019, Best Children’s Film PÖFF Tallinn Black Nights Film Festival 2019, European Children’s Film Association Award

Özet: 12 yaşındaki Binti, idolü Tatyana gibi ünlü bir video içeriği üreticisi olmayı düşler. Ancak polis, ailesinin evine bir baskın düzenleyip onu ve babasını sınır dışı etmek isteyince babası ile birlikte ülkeyi terk etmeye zorlanırlar. Bu sırada Binti, Elias ile tanışır ve ikisi arkadaş olur. Binti Elias’a “okapileri kurtarma klübü” hakkında bir video günlüğü için yardım edince aklına bir plan gelir: Babası Elias’ın annesi ile evlenecek, böylece Belçika’da kalmaları mümkün olacaktır.

Yönetmenin Biyografisi: Frederike Migom: Yönetmen, yazar ve oyuncu. New York'ta drama okuduktan sonra film yapımcılığı eğitimi almak için Paris'e taşındı. Paris’te ve yurtdışında çeşitli projeler üzerinde çalıştı. Halen, 2013’te ilk kısa filmi Malakim'i yönettiği Brüksel'de yaşıyor. Malakim filminden sonra Adam & Everything (2014) ve Nkosi Coiffure (2015) filmlerini çekti. Tüm dünyada festivallerde gösterilen kısa belgesel Si-G'yi yönetti. Binti, yönetmenin ilk uzun metraj filmidir.