fbpx Charlotte | AB Türkiye
a

Charlotte

Orijinal Adı: Charlotte

Fransa, Belçika, Kanada, 2021, 92' 

Dil(ler): İngilizce, Fransızca, Almanca

Yönetmen: Tahir Rana, Éric Warin

Ödüller

Vancouver FF, 2021; Seyirci Ödülü 

Kanadalı Sinema Editörleri Ödülleri, 2022; En İyi Animasyon Kurgusu 

a

Sinopsis

Charlotte, İkinci Dünya Savaşı arifesinde Berlin'de yaşayan genç bir Alman-Yahudi ressam olan Charlotte Salomon'un gerçek hikayesini anlatıyor. Son derece yaratıcı ve yetenekli olan Charlotte bir sanatçı olmayı hayal eder. Ancak etrafındaki dünya hızla ve tehlikeli bir şekilde değişmekte ve seçeneklerini sınırlandırmaktadır. Yahudi karşıtı politikalar şiddet eğilimlerini alevlendirince, Charlotte Berlin'den ayrılır ve Güney Fransa’ya gider. Orada tekrar resim yapmaya başlar. Ancak sanatı, bu kez daha da karanlık bir sırrı ortaya çıkaran bir aile trajedisi ile yine kesintiye uğrar. Onu yalnızca olağanüstü olanın kurtaracağına inanan Charlotte, hayat hikayesini resmederek unutulmayacak bir maceraya atılır.

Tahir Rana Biyografi

Tahir Rana, animasyon dalında Emmy adaylığı olan bir yönetmendir. Kariyerine Dreamworks Animation'da başladı. Charlotte ilk uzun metrajlı filmidir.

Éric Warin Biyografi

Güzel Sanatlar bölümünden mezun olan ve film alanında uzmanlaşan Eric Warin, kariyerine animatör ve storyboard sanatçısı olarak başladı. Yönetmenliğini yaptığı 3 boyutlu animasyon filmi Alex and the Ghosts birçok ödül kazandı. Ortaklaşa geliştirip yönetmenliğini yaptığı uzun metrajlı filmi Leap!, sinemalarda ve Netflix'te gösterime girdi.