fbpx Coronavirüs Krizine AB'nin Yanıtı | AB Türkiye

Coronavirüs Krizine AB'nin Yanıtı

 • Coronavirus: latest updates from the EEAS

  Koronavirüs: Dış İlişkiler Servisi (EEAS)'nden Son Haberler

  09.08.2022 - 16:49
  COVID-19’la Birlikte Mücadele Ediyoruz Avrupa ve tüm dünyada zihinler, COVID-19 salgınıyla mücadele ve krizinin etkilerinin azaltılmasına yönelik adımlara odaklanmış durumda. Avrupa Birliği, bu çalışmaları desteklemek için tüm cephelerde faaliyet göstermektedir. Krizle ilgili güncel bilgi, konuya odaklı Avrupa Komisyonu web sitesinde mevcuttur. Yeri gelmişken, dünyanın neresinde olursa olsun, salgınla mücadele eden ve ihtiyaç sahiplerine bakmak için hiç yorulmaksızın çalışan herkese teşekkür etmek isteriz.
  devamı
 • Empowering R&I collaboration to respond to the socio-economic challenges of the coronavirus pandemic- Online Seminar 14 October 2021

  Çevrimiçi seminer “Koronovirüs pandemisinin sosyo-ekonomik güçlüklerine karşılık verebilmek için Araştırma & İnovasyon işbirliğinin güçlendirilmesi

  28.09.2021 - 17:22
  Avrupa Komisyonu, “Koronovirüs pandemisinin sosyo-ekonomik güçlüklerine karşılık verebilmek için Araştırma & İnovasyon (A&I) işbirliğinin güçlendirilmesi” başlıklı bir çevrimiçi seminere ev sahipliği yapıyor ve tüm dünyadan bilim camiasını ücretsiz etkinliğe katılmaya davet ediyor. 
  devamı
 • Fighting disinformation

  Dezenformasyonla mücadele

  31.03.2020 - 13:44
  KOVID-19’la ilgili olanlar da dahil olmak üzere sağlık alanında yanlış ve yanıltıcı bilgiler her geçen gün yaygınlaşıyor. KOVID-19 salgınıyla ilgili güncel bilgilere ulaşabilmek için yetkili kaynaklardan bilgi edinilmesi büyük önem taşıyor.
  devamı
 • COVID-19

  COVID-19

  12.03.2020 - 18:50
  COVID-19 nedir ? 2019 yılı sonlarında Çin’de tespit edilen önceki adıyla 2019-nCoV, şimdi bilinen adıyla COVID-19 daha önce insanlara geçtiği bilinmeyen yeni bir koronavirüs tipidir.  Koronavirüsler nereden kaynaklanıyor? Koronavirüsler hayvanlarda görülen virüsler olup bazılarının insanları da etkilediği bilinmektedir. İnsanlara bulaştıktan sonra insandan insana da taşınabilmektedir.
  devamı
 • The EU's Response to COVID-19

  AB'nin Covid-19 (koronavirüs) hakkındaki açıklamaları

  12.03.2020 - 18:22
  Avrupa Komisyonu, COVID-19 salgınıyla mücadele çabalarını desteklemek için tüm cephelerde çalışıyor. Bu çalışmalar arasında bilgi paylaşımı, ihtiyaç değerlendirmesi ve AB çapında tutarlı bir tutum ve karşılık oluşturmak adına Üye Devletlerle süren koordinasyon çabaları da yer alıyor. Bununla birlikte Komisyon araştırmalara fon sağlıyor , AB Sivil Koruma Mekanizması aracılığıyla destekler sunuyor ve salgını kaynağında ele alabilmek için de Çin'e acil tıbbi malzeme desteği veriyor.
  devamı