fbpx Delegasyonun İdari İşleyişi | AB Türkiye
two hands shaking in front of the EU flag

Delegasyonun İdari İşleyişi

Dikkat

AB Delegasyonu, Delegasyon kaynaklı olduğu iddia edilen satın alma konulu e-postaların gönderildiğini kısa süre önce öğrenmiş bulunmaktadır.  

Bu e-postalar, AB Delegasyonu ile satın alma sözleşmeleri yapmak üzere seçildiklerini yüklenicilere bildirmekte ve şirketlerin AB Delegasyonu ile işbirliğini devam ettirebilmeleri amacıyla sözde sözleşmeler için para yatırmalarını talep etmektedir.  

Bu e-postaların ve ilettikleri sözde mesajların AB Delegasyonu ve çalışanlarıyla hiç bir şekilde ilişkisi yoktur. 

EEAS e-posta adreslerinin doğru şekli aşağıdaki gibidir:

name.surname@eeas.europa.eu   

delegation-name-tenders@eeas.europa.eu

Sahte e-posta adreslerine örnekler:

name-surname@eeas-europe.eu   

delegation-name-tenders@eeas-europa.eu

Şüpheli durumları delegation-turkey-admin-tenders@eeas.europa.eu

e-posta adresine bildiriniz.   

AB'nin satın alma faaliyetlerine ilişkin temel ilkeleri şeffaflık, eşit muamele, açık rekabet ve sürecin ilgili prosedürlere uygun yönetimine dayanır. Bu süreçler rekabetçi, açık ve iyi düzenlenmiş bir satın alma piyasasını yaratmak üzere geliştirilmiştir. Kamu fonlarının iyi kullanılması bakımından bu büyük önem taşımaktadır. Şeffaflık ilkesi uyarınca her yılın başında AB Delegasyonu tahmini değeri 15 000 Avro veya üzerindeki ihalelere ilişkin yıllık satın alma planını, konusu, endikatif zaman takvimi ve ihaleye dair bilgilerin paylaşılması suretiyle web sitesinde yayımlar. Sürekli güncellenmekte olan bu listeye https://www.avrupa.info.tr/en/current-call-tenders-860 bağlantısından ulaşabilirsiniz. Ekonomik operatörlerin sık sık listeyi ziyaret etmeleri ve planlanmış bulunan ihalelerden herhangi birine katılma niyetlerini son başvuru tarihinden evvel beyan etmeleri tavsiye olunur.  

 https://www.avrupa.info.tr/en/current-call-tenders-860 adresinde yayımlanan satın alma planı AB Delegasyonu tarafından yönetildiği iddia edilen ihalelere dair gelen bilgilerin doğruluğunu sorgulamak üzere de şirketler tarafından kullanılabilir.