AB Büyükelçileri Ege Bölgesi'ni ziyaret etti

AB Büyükelçileri Ege Bölgesi'ni ziyaret etti

25.10.2018 Per - 14:53

 

AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger'in başkanlığındaki AB'ye üye devletlerin Ankara'daki Büyükelçileri ve 20-23 Ekim tarihleri arasında Ege bölgesindeydi.

22 AB üyesi ülkenin temsilcisinin katıldığı 4 gün süren seyahatte, İzmir, Aydın ve Denizli kentlerine gidildi.

Anadolu'nun kültürel mirasını yerinde görme fırsatı bulan  Büyükelçiler, Afrodisias, Efes, Tralles, Laodikya ve Hierapolis antik kentleri ziyaret ettikten sonra, basına değerlendirmelerde bulundu.

Denizli'nin Buldan ilçesi ve Bağbaşı Yaylası'nda; Kuşadası'nın Caferli köyünde keyifli vakit geçiren büyükelçiler, Aydın'da yöresel kıyafetler giyerek zeybek oynadı.

Roman vatandaşlar ile biraraya gelen AB Büyükelçileri, Aydın'da Roman vatandaşları destekleyen AB projelerini de inceledi.

Ekonomik ve sosyal işbirlikleri açısından yeni fırsatlar açılmasına da imkan sağlayan Büyükelçilerin Ege gezisinin ardından, AB Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger; Denizli ve Aydın Valilerine ve Belediye Başkanlarına, Buldan ve Kuşadası Belediye Başkanlarına, valiliklerin ve belediyelerin AB Koordinasyon Merkezleri’ne, destek veren tüm kurumlara ve tüm Ege halkına misafirperverlikleri ve samimi ev sahiplikleri için şükranlarını sundu.