Ambassadors of the EU Member States and the Head of the EU Delegation to Turkey Ambassador Christian Berger, met todaywith Rifat Hisarciklioglu, President of the Union of Chambers of Commerce (TOBB) and IKV President Ayhan Zentinoglu at a working lunch at

AB'ye Üye Devletlerin Büyükelçileri & AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger bugün TOBB Başkanı Rifat Hisarciklioglu ve İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile TOBB binasında düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi.

19.10.2018 Cu - 16:51

19/10/2018

AB'ye Üye Devletlerin Büyükelçileri ve AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger bugün (19 Ekim 2018) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarciklioglu ve İKV Başkanı Ayhan Zeytinoğlu ile TOBB binasında düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi.

TOBB Başkanı Hisarciklioglu yakın işbirliğinden dolayı AB Delegasyonuna teşekkür ederek AB bilgi merkezlerinin bu işbirliğinin güzel bir örneğini teşkil ettiğini ifade etti.

Yemekte konuşan Büyükelçi Berger; "TOBB ve İKV AB-Türkiye ilişkilerinde tüm tarafların yararına olacak şekilde pozitif ortak gündem oluşturmamıza yardım ederek her zaman güvenilir ve son derece özverili çalışan ortaklar oldu" ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Berger aynı zamanda Eurochambres ve TOBB tarafından hayata geçirilecek yeni bir proje olan, AB'nin 5 milyon Avro mali destek verdiği AB-Türkiye İş Dünyası Diyaloğu'na da değindi.

Berger bu girişimin ortak ilgi alanlarında Avrupa ve Türkiye'deki odalar arasında ortaklıklar geliştirilmesine ve Türkiye'deki odaların AB müktesebatı, enerji verimliliği ve sermaye yeterliliği prosedürleri gibi çeşitli konularda kapasitelerinin arttırılmasına katkıda bulunacağını belirtti.

Bu projenin aynı zamanda, iş dünyasının Avrupa ve Türkiye'de politika yapıcılarla temasa geçmesini sağlamak için AB-Türkiye Üst Düzey Ekonomik Diyaloğu'na da katkı sağlaması bekleniyor.