"EU-funded Projects Exhibition" took place in Denizli with dozens of local actors

Denizli birçok yerel aktörün katılımıyla gerçekleşen "AB destekli projeler Sergisi" ne ev sahipliği yaptı.

11.10.2018 Per - 16:35

 

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger geçen ay Denizli Valisi Hasan Karahan ile birlikte Denizli'de AB Projeleri Sergisinin açılışını yaptı. Etkinlik yerel yetkililerin Türkiye-AB ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde gösterdikleri güçlü iradeyi ortaya koydu.

Büyükelçi Berger Denizli'ye Valiliğin daveti üzerinde gitti. AB Delegasyonu sergide, yerel makamlar, sivil toplum örgütleri, iş ve ticaret dünyasının temsilcileri, okullar, öğretmenler, üniversite öğrencileri ve yerel halktan oluşan çok sayıda yararlanıcı tarafından karşılandı. Denizli Valiliği'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen "AB Projeleri Sergisi" nin resmi açılışında konuşan Büyükelçi Berger,  "AB-Türkiye ilişkilerinin yerel makamlar ve Denizli halkı tarafından sahiplenilmesinin önemini ortaya koyan fevkalade bir etkinlik" olduğunu ifade ederek, AB -Türkiye ilişkilerinin geliştirilmesi yönünde gösterdikleri büyük heyecan ve istekten ötürü valiliğe ve tüm yerel katılımcılara teşekkür etti.

Büyükelçi Berger ayrıca Belediye Başkanı  Osman Zolan'a bir nezaket ziyareti de gerçekleştirerek AB projelerine ilişkin fikir alışverişinde bulundu. Denizli'nin sanayi, sağlık, turizm ve arkeoloji alanlarındaki başarılarını vurgulayan Büyükelçi Berger Denizli'de tekstil sanayiinin rekabet gücünün artırılmasına dönük bir projenin de yakın zamanda AB tarafından destekleneceğini duyurdu.

Atatürk Meslek Lisesi’ne ziyareti sırasında yüzlerce lise öğrencisi tarafından sıcak bir şekilde karşılanan Büyükelçi Berger Denizli Valisi ile birlikte ilk eğitim zilini çalarak eğitim yılının açılışını yaptı. Büyükelçi mesleki eğitimin AB tarafından Türkiye’de desteklendiğini belirterek ekonomi için önemini de vurguladı.