fbpx EU Information Network | AB Türkiye

AB Bilgi Ağı

Avrupa Birliği hakkında bilgi bulmak zor olabilir, özellikle nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız. Önerimiz bu işe AB Bilgi Ağı'nı ziyaret ederek başlamanız!

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, AB–Türkiye ilişkileri hakkındaki bilgileri ve son gelişmeleri duyurmak amacıyla Türkiye çapında bir bilgilendirme ve iletişim stratejisi uygulamaktadır. Delegasyon, bu amaçla, Türkiye çapında 20 ilde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezlerinden oluşan kapsamlı bir "AB Bilgi Ağı"nı desteklemektedir.

Üniversite ve araştırma merkezlerinde bulunan Avrupa Dokümantasyon Merkezleri ise öğrenci ve akademisyenlerin AB'ye ilişkin konularda ihtiyaç duydukları bilgi kaynaklarına ulaşmalarını sağlamaktadır. 

AB Bilgi Ağı Projesi kapsamında, Türk halkının AB konusunda bilgilendirilmesi ve ihtiyaç duyulan yayınların sağlanması için AB Bilgi Merkezleri'ne paralel olarak ayrıca AB Bilgi Noktaları oluşturulmuştur. AB Türkiye Delegasyonu iş birliğinde, ticaret ve/veya sanayi odaları gibi kurumlar bünyesinde yer alan AB Bilgi Noktaları, çevredeki illerde bulunan AB Bilgi Merkezleri ile birlikte çalışmalar yürütmektedir. Bilgi Noktalarında oluşturulan kütüphanelerde AB ile ilgili çeşitli yayınlara ulaşılabilmektedir. 

AB Bilgi Ağı'nın diğer hizmetleri, ülke genelinde düzenlenmekte olan konferans, panel ve çalıştaylara AB konusunda uzman Avrupa Takımı konuşmacılarını sağlamaktır.

Avrupa Birliği Etkinliklerine Göz Atın


Size en yakın AB Bilgi Merkezi'ni bulmak için aşağıdaki haritaya tıklayabilirsiniz.