fbpx Avrupa Hareketlilik Haftası - 2022 | AB Türkiye

Avrupa Hareketlilik Haftası - 2022

Etkinlik Tarihleri:
  • 16.09.2022 Cu - 08:00
  • 22.09.2022 Per - 08:00
Etkinlik Türü:
  • Diğer Etkinlik
Yer
Yer Ankara, Kayseri, İzmir

Avrupa Hareketlilik Haftası, kentsel hareketliliği teşvik etmek ve insanları aktif hareketlilik, toplu taşıma ve diğer temiz, akıllı ulaşım çözümleri lehine davranış değişikliğine davet etmek amacıyla her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilen Avrupa Birliği'nin bir farkındalık oluşturma kampanyasıdır. Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri ve belediyeleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri almaya ve desteklemeye teşvik eden bir Avrupa girişimidir.

Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl sürdürülebilir hareketlilik ile ilgili belirli bir tema üzerinde odaklanmaktadır. 2022 yılı teması bireylerin birkaç aylık izolasyon, kısıtlama ve sınırlamalardan sonra birbirleriyle yeniden bağ kurma arzusunu yansıtmak için seçilmiştir. 2022 yılı Avrupa Hareketlilik Haftası "Şehrini Kucakla" teması ile oluşturulmuş olup 2022 yılı sloganı "Çeşitlendir ve Devam Et" olarak belirlenmiştir.

Bu yılki sloganımız 'Çeşitlendir ve Devam Et!'

Türkiye'de Avrupa Hareketlilik Haftası kampanyası, Türkiye Belediyeler Birliğinin ulusal koordinatörlüğünde ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun desteğiyle düzenlenmektedir.

Siz de Avrupa Hareketlilik Haftası süresince gerçekleştirdiğiniz sağlıklı, güvenli ve sürdürülebilir ulaşım faaliyetlerinizi sosyal medya üzerinden #AHH2022, #HareketlilikHaftası, #MobilityWeek, #MixandMove, #ÇeşitlendirveDevamEt, #SehriniKucakla ve #BetterConnections etiketleriyle paylaşarak ve kampanya sayfasını etiketleyerek bizi bilgilendirin.

Kampanyanın web sitesini (www.mobilityweek.eu) ve Facebook, Twitter ve Instagram’daki resmi sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayın.

001

002

003004005006007008009010

 

Avrupa Hareketlilik Haftası” başlıyor! Koş, pedalla, yürü; “Çeşitlendir ve Devam Et

Ankara için başlık “Büyük Ankara Bisiklet Turu” için saat 11:00’de Kızılay AVM önünde buluşuyoruz!

Yürü, koş, tramvayı kullan “Şehrini Kucakla!”

Avrupa Hareketlilik Haftası Başladı

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, “Karbon sıfır hedefi için ulaşım metotlarımızı çeşitlendirmeliyiz”

“Türkiye çevreci ulaşımı önemsediğini Avrupa Hareketlilik Haftası’nda kanıtladı”