fbpx Büyümek / Odrascanje - 80' | AB Türkiye

Büyümek / Odrascanje - 80'

Etkinlik Tarihleri:
  • 06.12.2018 Per - 19:30
Etkinlik Türü:
  • Film
Şehir:
  • Ankara
Yer
Büyülü Fener Kızılay

Film, yeni doğmuş Tibor’a ve Tibor’un maruz kaldıkları toplumsal ayrımcılığa karşı mücadele eden iki annesi Daja ile Jedrt’ye yakından bir bakış sunuyor. Onlar, Slovenya’da 2015 Noel’inde gerçekleşen evlilik eşitliği referandum kampanyasında aktif olarak yer alan tek eşcinsel ebeveyn çift. Anne olmanın zorlukları ile savaşan çift, aynı zamanda kendilerini pedofil ve “doğaya aykırı” diye yaftalayan siyasi muhaliflerle de uğraşmak zorundalar.

 

Siniša Gačić

Ljubljana’da Sinema, Televizyon, Radyo ve Tiyatro Akademisi’nde Televizyon ve Film Kurgusu eğitimi gördü. 2015’te yönetmenlik üzerine yüksek lisans yaptı. 1999’dan beri yönetmen ve gazeteci olarak Slovenya Devlet Televizyonu’yla ortak projelerde çalışıyor. Çeşitli televizyon belgeselleri üreten yönetmen, 2014’te Slovenya Film Festivali’nde Büyük Ödül’e layık görülen “A Fight For” isimli ilk uzun metrajlı filmini tamamladı.

 

Dominik Mencej

1987’de Ljubljana, Slovenya’da doğdu. Grafik ve İnteraktif İletişim öğrenimi gördü. Grafik tasarımcı olarak Devlet Televizyonu’nda çalıştı. 2008’de çeşitli kısa filmler çekti ve Ljubljana Üniversitesi, Sinema, Televizyon, Radyo ve Tiyatro Akademisi’ne kabul edildi. Öğrenciyken çektiği kısa filmler Slovenya Film Festivali ve diğer uluslararası festivallerde ödüllendirildi.