fbpx Diğerlerinin Sessizliği / The Silence of Others (96’) | AB Türkiye
a scene from the movie "silence of others"

Diğerlerinin Sessizliği / The Silence of Others (96’)

Etkinlik Tarihleri:
  • 07.12.2019 Ct - 21:00
Etkinlik Türü:
  • Film
Şehir:
  • Ankara
Yer
Büyülü Fener Kızılay

ABD, İspanya 2018, 95’, Renkli
İspanyolca; Türkçe ve İngilizce altyazılı

Yönetmen: Almudena Carracedo & Robert Bahar
Senaryo: Ricardo Acosta, Robert Bahar, Almudena Carracedo, Kim Roberts
Görüntü Yönetmeni: Almudena Carracedo
Kurgu: Ricardo Acosta, Kim Roberts
Müzik: Leonardo Heiblum, Jacobo Lieberman
Yapım: Semilla Verde Productions, Lucernam Films, American Documentary

2018 Berlin Uluslararası FF; Panorama Seyirci Ödülü, Peace Film Ödülü / 2018 Sheffield Belgesel Film Festivali; Büyük Jüri Ödülü

Diğerlerinin Sessizliği, İspanya’nın General Franco yönetimi altında yaşadığı 40 yıllık diktatörlüğün kurbanlarının bugün hâlâ adalet aramaya devam eden destansı mücadelesini ortaya koyuyor. Çekimleri altı yıldan uzun süren film, o günlerden sağ kalanların, çığır açan Arjantin Davası'nı organize edişlerini ve devlet eliyle yürütülen, insanlığa karşı suçların unutturulmasına karşı verdikleri mücadeleyi takip ediyor.


Almudena Carracedo
Madrid, İspanya doğumlu Almudena Carracedo profesyonel kariyerini, Emmy ödülü kazanan belgeseli Made in L.A’i çektiği ABD’de geliştirdi. Bu filmden önce kısa belgesel Welcome, A Docu-Journey of Impressions’ı çekti. 2012 yılında Diğerlerinin Sessizliği filmi üzerinde çalışmak üzere İspanya’ya geri döndü.


Robert Bahar
Philadelphia doğumlu Robert Bahar çalışmalarını ve hayatını Madrid, İspanya, Brooklyn, New York arasında sürdürüyor. Made in L.A. belgeselinin yapımcısı ve senaristi olarak bir Emmy ödülü kazandı ve filmin dünya çapında yarattığı etki doğrultusunda oluşan kampanyanın öncülüğünü yaptı. Made in L.A. öncesinde yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı Laid to Waste isimli bir belgeseli ve uygulayıcı yapımcılığını yaptığı bağımsız filmleri vardır.