fbpx Komünyon | AB Türkiye
komünyon

Komünyon

Etkinlik Tarihleri:
  • 09.12.2017 Ct - 17:00
Etkinlik Türü:
  • Film
Şehir:
  • Ankara
Yer
Ankara Büyülü Fener Sineması Meşrutiyet Cad. Hatay Sok. No: 18, Kocatepe / Ankara T (312) 425 01 00

Komünyon- Komunia - Polonya, 2016, 72’

Yönetmen: ANNA ZAMECKA

Varşova’da yaşayan ve çalışan Anna Zamecka, Varşova ve Kopenhag’da gazetecilik, antropoloji ve fotoğrafçılık okudu. Wajda Okulu’nda Dok Pro Belgesel Bölümü’nü tamamladı. Komünyon, Zamecka’nın ilk uzun filmidir.

-------------------------------------------

Yetişkinler varlık gösteremezse, çocuklar çabuk büyümek zorunda kalır. 14 yaşındaki Ola, bir işe yaramayan babasına, otizmli kardeşine ve onlardan ayrı yaşayan annesine bakmakta, ailesini tekrar bir araya getirmeye çalışmaktadır. Ola, annesinin tekrar eve dönmesi umuduyla yaşar. 13 yaşındaki erkek kardeşi Nikodem’in Kutsal Komünyon’u, ailenin buluşması için bir bahane olmuştur. Komünyon, reddedilmiş olanın güzelliğini, zayıf olanın gücünü ve imkansız gözüktüğü anlarda değişime olan ihtiyacı ortaya çıkarıyor. Büyürken izlenen bu zorlu yol, bize hiçbir başarısızlığın nihai olmadığını öğretiyor. Özellikle söz konusu olan sevgiyse…

Ödüller: En İyi Film (2016 Locarno Film Festivali kapsamındaki Semaine De La Critique), En İyi Belgesel (TRT Belgesel Ödülleri), En İyi Belgesel (Oslo Pix Festival), En İyi Belgesel (Varşova Film Festivali)