fbpx Limanın Leydisi / Lady of the Harbour - 88' | AB Türkiye

Limanın Leydisi / Lady of the Harbour - 88'

Etkinlik Tarihleri:
  • 03.12.2018 Pt - 16:00
Etkinlik Türü:
  • Film
Şehir:
  • Kars
Yer
Kars Şehir Sineması

Yaklaşık 20 yıl önce, Çinli göçmenler bugünkü mültecilerin kullandığına benzer bir rota üzerinden Yunanistan’a geldiler. Suzanne o göçmenlerden biri. Yunanistan’a yerleşmeden önce Bulgaristan’da başarılı bir iş kurdu ve arkadaşları arasında dönemin Bulgar başbakanı, mafya patronları ve ünlüler vardı. Mülteci krizi ayyuka çıktığında, Suzanne geçmişin kefaretini ödeme amacıyla Yunan-Çinli gönüllülerden oluşan bir takım kurup onlara yardım etmeye karar veriyor. Ama bu göründüğü kadar kolay bir iş değil; iş odaklı Çinli patronları ve şirketleri ikna etmekte zorlanıyor ve Batılı gönüllülerin alaycı tavırlarına katlanmak zorunda kalıyor. Kendi baskın karakteri de sorunları çözmesine pek yardımcı olmuyor. Her şeye rağmen Suzanne bu süreçte çok şey öğreniyor, tıpkı takım arkadaşları gibi.

 

Sean Wang

Yönetmen ve senarist. Çin Üniversitesi, İletişim bölümündeki lisans öğrenimi sonrası, Pekin Film Akademisi’nde senaryo üzerine yüksek lisans öğrenimi gören Wang, ticari filmleriyle başarı yakalamış yönetmen Xue Xiaolu’nun öğrencilerinden. Çin’in kuzeybatısında yaşayan Müslüman bir Çinlinin hikayesini konu edinen bitirme projesi “Huis Away From Home” Çin Belgesel

Akademisi Ödülleri’nde En İyi Öğrenci Filmi ödülünü aldı ve Paris’te Les Ecrans de Chine Documentary Festivali’nde aday gösterildi. Kısa belgesel filmi “Canvasser” ise Çin Belgesel Akademisi Ödüllerine aday gösterildi.