fbpx Lübnan Girdabı | AB Türkiye
Lübnan Girdabı

Lübnan Girdabı

Etkinlik Tarihleri:
  • 02.12.2017 Ct - 17:00
Etkinlik Türü:
  • Film
Şehir:
  • Kars
Yer
Şehir Sineması Atatürk Cad. 100 Yıl İş Hanı Merkez / Kars T (474) 212 48 36

Lübnan Girdabı - Lost in Lebanon - Birleşik Krallık, 2017, 80’ 

Yönetmen: GEORGIA SCOTT

Deneyimli bir yapımcı, yönetmen ve kurgucu olan Georgia, ilk belgesel filmini Kenya’da Svahili topluluğu ve onların karşılaştığı tehditler üzerine çekti. İlk uzun belgeseli Bosna’da Savaşın Gölgesinde 2014’te çeşitli uluslararası festivallerde gösterildi.

Yönetmen: SOPHIA SCOTT

Deneyimli bir yapımcı, yönetmen ve görüntü yönetmeni olan Sophia, BBC ve Channel 4 gibi kanallarda çalıştı. BM, PBS, CBC, The New York Times ve Human Rights Watch gibi kurumların çeşitli projeleri için Afrika ve Asya’da kameramanlık yaptı. Galler Uluslararası Film Okulu’nda eğitimini tamamladıktan sonra, Kenya’ya taşındı ve sinema kariyerinin altı yılını orada geçirdi. İlk uzun belgeseli Bosna’da Savaşın Gölgesinde 2014’te çeşitli uluslararası festivallerde gösterildi.

-------------------------------------------

Film, uçuruma yuvarlanmak üzere olan bir bölgeden bilinmeyen hikayelere erişmeyi sağlıyor. Lübnan, Beyrut ve Suriye sınırlarında geçirilen bir yılın ardından, haberlere yansımayan hikayeler ve Suriye savaşının gölgesindeki insanların kaotik yaşamları bu belgeselle gün yüzüne çıkıyor.