fbpx Nefessiz Kalan Adam | AB Türkiye

Nefessiz Kalan Adam

Etkinlik Tarihleri:
  • 05.12.2017 Sa - 19:15
Etkinlik Türü:
  • Film
Şehir:
  • İstanbul
Yer
İstanbul Fransız Kültür Merkezi İstiklal Cad. No: 4 Taksim / İstanbul T (212) 393 81 11

Nefessiz Kalan Adam - Danimarka, Birleşik Krallık, Yunanistan - 2017, 15’

Yönetmen: MAHDI FLEIFEL

Danimarkalı, Filistinli film yönetmeni. 2009 yılında Birleşik Krallık Ulusal Film ve Televizyon Okulu’ndan mezun oldu. Londra merkezli Nakba FilmWorks isimli yapım şirketinin kurucularından biridir. İlk uzun filmi A World Not Ours prömiyerini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yaptı ve aralarında Berlinale, Edinburgh, Yamagata’nın da olduğu çeşitli festivallerde otuzun üzerinde ödül kazandı. 2016 yılında çektiği A Man Returned Berlinale’de Gümüş Ayı kazandı ve son filmi Nefessiz Kalan Adam Cannes Film Festivali seçkisinde yer aldı.

-------------------------------------------

Evden uzakta ve yalnız olan genç, tuhaf bir şehirde yolunu bulmaya çalışır. Etrafı üçkağıtçılar tarafından sarılan genç, hayatta kalabilmek ve sürgün hayatını bir gün daha uzatmak için onlarla uzlaşmaya mecbur kalır.

2017 Cannes Film Festivali’nde En İyi Kısa Film, 2017 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde ise En İyi Uluslararası Kısa Film kategorilerinde aday gösterildi. 2017 Dokufest Uluslararası Belgesel ve Kısa Film Festivali’nde En İyi Kurmaca Kısa Film ödülünü aldı.

 

Buradan kayıt olun: https://www.inscription-facile.com/form/ntbhqA1zhPfCpQwPIrGH