fbpx Otur Yanı Başıma / Tvé místo vedle mě - 52' | AB Türkiye

Otur Yanı Başıma / Tvé místo vedle mě - 52'

Etkinlik Tarihleri:
  • 15.12.2018 Ct - 19:30
Etkinlik Türü:
  • Film
Şehir:
  • Ankara
Yer
Büyülü Fener Kızılay

Kalküta’nın akıl almaz yoksulluğu ortasında bir kadın; zengin, fakir, boynu bükük, Hindu, Müslüman, Hristiyan, çoluk çocuk kim varsa bir araya getiren mucizevi bir yol buluyor. “Otur Yanı Başıma”, İkinci Dünya Savaşı sırasında, sınıfındaki muhtaçlara el uzatmış İrlandalı genç bir kadının öyküsü. Cyril Mooney henüz 13 yaşındayken hayatını, baskı altında yaşayanlara yardım etmeye adamaya karar verdi. 20 yaşında, yardıma en çok ihtiyacı olanların yanı başında olmak için Hindistan’a gitti. Burada okulunu her sınıftan, dinden ve sosyal çevreden çocuklara açarak basit ama radikal etkisi olan bir eğitim devrimine yol açtı.

 

Audun Nedrelid

Norveçli sinemacı. Hindistan, Norveç, Doğu Afrika ve Orta Doğu’da pek çok film projesinde yer aldı.

 

Linda Jandejsková

New York Şehir Üniversitesi’nde Multimedya Sanatları eğitimi aldı. “Three Women - One World” adlı projesine destek için Mortimer Hays-Brandeis Bursu’nu almaya hak kazandı. Nepal’deki çocuk işçilerle ilgili “Working Young” adlı belgeselin yapımcılığını, yönetmenliğini ve kurgusunu yaptı.

 

Jenne Magno

İnsan hakları, eğitim, sağlık ve tarım alanında uluslararası gelişim uzmanı. Mevcut çalışma alanı, iktidar dinamikleri ve toplumsal iktidar paylaşımına odaklanıyor. Kurucusu olduğu yapım şirketi Pravaha, eğitim, sosyal adalet ve ekoloji alanında devrimlere yol açanların hikayelerini paylaşmayı amaçlıyor.