fbpx Farkına Vardığında / Une Fois Que Tu Sais (100') | AB Türkiye
once you know

Farkına Vardığında / Une Fois Que Tu Sais (100')

Yıl: 2020

Yönetmen: Emmanuel Cappellin

Süre: 100’

Ülke: Fransa, ABD, Bangladeş, Yunanistan

Kurgu: Anne-Marie Sangla

Görüntü Yönetmeni: Emmanuel Cappellin

Müzik-Beste: Maxime Steiner

Ses Kayıt/Ses Dizayn: Virgile Van Ginneken

Prodüksiyon Şirketi: Pulp Films

Ödüller: Hong Kong International Film Festival 2020, Jury Prize AFO and CZU Film Festival 2020 – Prague, Czech Republic, Grand Prize

Özet: İklim değişikliği ve gelecekteki etkileri hakkındaki gerçeğe uyanmanın ne anlama geldiğine dair derin ve kişisel bir araştırma. Dünyanın önde gelen beş iklim ve enerji uzmanıyla görüşmek için dünyayı konteyner gemileriyle gezen Farkına Vardığında, “Gelecekte olacaklar karşısında nasıl yaşayabilir, sevebilir ve hayal kurabiliriz?” sorularını soruyor.

Yönetmenin Biyografisi: Emmanuel Cappellin, Pulp Films'de belgesel film yapımcısı ve yapımcısıdır. Fransa ve ABD arasında yaşadıktan sonra McGill Üniversitesi'nde Çevre Çalışmaları ve Berkeley Dijital Film Enstitüsü'nde film eğitimi aldı. İnsanlar ve dünya gezegeni arasındaki ilişkiyi yaratıcı bir şekilde araştırmak için kurgusal olmayan bir türde karar kıldı. Yann Arthus-Bertrand’ın yönetmenliğini yaptığı ''İnsan'' filminde yardımcı yönetmen; ''Kadın'' filminde ise görüntü yönetmeni olarak çalıştı. ''Farkına Vardığında'' ilk uzun belgesel filmidir.