Today, the 4th EU funded "Press House" is opened in Kayseri by the Journalists’ Association and Journalists' Union of Turkey

AB finansmanı ile Gazeteciler Cemiyeti ve Gazeteciler Sendikası tarafından hayata geçirilen “Basın Evlerinin” 4.'sünün açılışı bugün Kayseri’de gerçekleşti

04.02.2020 Sa - 16:56

04/02/2020

AB finansmanı ile Gazeteciler Cemiyeti ve Gazeteciler Sendikası tarafından hayata geçirilen “Basın Evlerinin” 4.'sünün açılışı bugün Kayseri’de gerçekleşiyor.

Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Üstün Tuncer’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa; AB Delegasyonu Başkan Yardımcısı Sn. Pertzinidou başkanlığındaki AB heyeti katıldı.

AB heyetinin yanı sıra, Valilik temsilcileri, Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi Bilgin ile Başkan Yardımcısı Yusuf Kanlı, kentteki sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve gazeteciler de katıldı.

Sn. Pertzinidou, konuşmasında ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğünün önemini vurguladı. Bunu sağlamak adına, profesyonel ve bağımsız gazetecilik ile çoğulcu bir medyanın tüm demokratik toplumların temel özelliği olduğunu ifade etti.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image