AB Bilgi Ağı "Yerelde Sınırların Ötesine Geçmek" Fotoğraf Sergisi Mardin Tarihi Postanesi’nde

20.11.2008 Per - 14:26


AB BİLGİ BÜROLARI AĞI 2008

AB Bilgi Ağı "Yerelde Sınırların Ötesine Geçmek" konulu fotoğraf sergisini Mardin Tarihi Postanesi’ne taşıyor. Diyarbakır AB Bilgi Merkezi ve Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu'nun işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinlikte, ziyaretçiler, yerel eşliğinde 80 fotoğrafla Türkiye'de vatandaşların AB hakkında nasıl bilgilendirildiğine dair etkileyici bir yolculuğa çıkacak.

Sergideki fotoğraflarda, Adana, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, Kayseri, Mersin, Samsun, Trabzon, Van, Edirne'deki AB Bilgi Merkezlari ile İstanbul ve Ankara'daki AB Bilgi Merkezlerinin, özellikle Avrupa Kültürlerarası Diyalog Yılı kapsamında gerçekleştirdiği yerel ve bölgesel etkinliklerden çarpıcı kareler yer alıyor. Sergi, Avrupa Birliği hakkında vatandaşları bilgilendirmede kültürel diyaloğun ve iletişimin rolünü vurgulayarak, Türkiye'deki AB Üyesi Ülkelerin büyükelçilikleriyle işbirliğiyle illerde gerçekleştirilen konser ve sergilere de atıfta bulunuyor. Yerelde Sınırların Ötesine Geçmek Fotoğraf Sergisi ilk kez 26-29 Ağustos 2008 tarihleri arasında Brüksel’de Avrupa Parlamentosu’nda açılmış ve Avrupalı ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılanmıştı.

20 Kasım 2008 tarihinde Mardin Tarihi Postanesi’nde açılışı gerçekleştirilecek olan sergi, 23 Kasım 2008 tarihine kadar açık kalacak. Sergi açılış programında Semir Ortaç Grubu bir konser verecek.

AB Bilgi Ağı, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu ile 14 ilde işbirliği yaptığı Ticaret ve/veya Sanayi Odaları gibi yerel ortakları tarafından AB hakkındaki yerel bilgi ihtiyacını karşılamak üzere 1996'dan itibaren faaliyete geçirildi. Sergi, AB Bilgi Merkezlari Ağının yürüttüğü faaliyetlerin eşgüdümünün sağlanması amacıyla 2007'de Delegasyon ve Gaziantep Ticaret Odası (GTO) arasında imzalanan "Türkiye'de AB Bilgi Merkezlari Ağının Desteklenmesi Projesi" kapsamında, Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu Bilgi Merkezi'nin işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.

Bilgi için:

 • Selda Paydak
  Basın ve İletişim Yöneticisi Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu
  selda.paydak@ec.europa.eu
  Tel: 0 312 459 87 00
 • Burcu Çelik
  Proje Koordinatörü, Gaziantep Ticaret Odası
  bnakip@gto.org.tr
  Tel: 0 342 220 30 30

Bu etkinlik Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu tarafından Türkiye`de AB Bilgi Merkezlari Ağı`nın Desteklenmesi Projesi kapsamında organize edilmektedir.