fbpx AB Büyükelçileri, Türk Otomotiv Sektöründeki Gelişmeleri 27 Şubat-1 Mart Tarihleri Arasında Bursa’da Değerlendirecek | AB Türkiye
AB Büyükelçileri, Türk Otomotiv Sektöründeki Gelişmeleri  27 Şubat-1 Mart Tarihleri Arasında Bursa’da Değerlendirecek

AB Büyükelçileri, Türk Otomotiv Sektöründeki Gelişmeleri 27 Şubat-1 Mart Tarihleri Arasında Bursa’da Değerlendirecek

25.02.2022 Cu - 16:25

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve AB ülkelerinin Türkiye’de görev yapan büyükelçileri 27 Şubat-2 Mart tarihleri arasında Bursa’ya bir ziyaret gerçekleştirecek. 

1. Gün (27 Şubat, Pazar):

Bursa’ya gelen AB Büyükelçileri ve eşleri Bursa Valisi Yakup Canbolat ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile akşam yemeğinde bir araya gelecek.

2. Gün (28 Şubat, Pazartesi):

28 Şubat tarihinde Bursa Valisi Yakup Canbolat’ı makamında ziyaret edecek olan Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut ve beraberindeki heyet, Renault ve Fiat dahil Otomotiv Sanayii Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri, Bosch dahil Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Üyeleri, Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir yuvarlak masa toplantısında bir araya gelecek. Toplantının ana gündem maddeleri gümrük birliği, yeşil dönüşüm ve dijital dönüşüm konularında Avrupa Birliği ve Türkiye iş birliği olacak.

Basın Toplantısı:
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Fransa’nın Türkiye Büyükelçisi Hervé Magro, Otomotiv Sanayii Derneği Başkanı Haydar Yenigün ve Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam 28 Şubat’ta 13:00’de bir basın toplantısı düzenleyecek. Tüm değerli basın mensuplarının katılımını bekleriz. (İhlas Haber Ajansı tarafından canlı yayınlanacak olan basın toplantısı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Sosyal Medya hesaplarından da canlı olarak paylaşılacaktır)

Adres:
Crowne Plaza Bursa Convention Center 
Odunluk Mahallesi, Akpınar Cd. No:17 16110 Nilüfer / Bursa

Kapıda basın kartı ve kimlik denetimi yapılacaktır. 
COVID-19 önlemleri kapsamında katılımcılardan PCR testi veya aşı sertifikası ibrazı istenecektir. 

Basın toplantısının ardından Heyet, Otomotiv Sanayii Derneği ve Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçı Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek. Aynı gün  Bosch Türkiye, Tofaş Türk ve Oyak Renault otomobil fabrikalarını ziyaret edecek olan heyet, Türk otomotiv sektöründeki gelişmeler hakkında yetkililerle görüş alışverişinde bulunduktan sonra, Bursa Sanayi ve Ticaret Odası üyeleri ile akşam yemeğinde bir araya gelecek.

AB ülkelerinin Türkiye’de görev yapan büyükelçilerin eşleri de 28 Şubat Pazartesi günü Uludağ Yiğitali Köyü Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Umurbey İpek Üretim ve Tasarım Merkezi, Kozahan ve Ulu Cami’yi ziyaret edecek. 

3. Gün (1 Mart, Salı): 

1 Mart’ta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı makamında ziyaret edecek olan Heyet programına, Yeşil Cami-Yeşil Türbe ve Türk İslam Eserleri Müzesi, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi, Osmangazi ve Orhangazi Türbeleri – Saat Kulesi ve Zindankapı Müzesi ziyareti ile devam edecek. Heyetin Bursa’daki temasları akşam saatlerinde sona erecek.


Basın irtibat: 
Miray Akdağ. AB Türkiye Delegasyonu Basın Müşaviri
miray.akdag@eeas.europa.eu