mob

Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Kampanyası: Belediyeler İçin Bilgilendirme Günü

20.08.2019 Sa - 19:02
Ankara, 20/08/2019
 

Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetimler Politika Kurulu himayelerinde, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu işbirliği ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası 2019 Yılı Kampanyası Bilgilendirme Günü 21 Ağustos 2019 tarihinde TBB Hizmet Binasında gerçekleştirilecektir.

Programın açılış oturumunda Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Sayın Christian Berger, Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politika Kurulu Başkan Vekili Sayın Dr. Şükrü Karatepe, TBB ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Fatma Şahin konuşmalarıyla yer alacaktır.

Gün boyu sürecek etkinlikler çerçevesinde Avrupa Hareketlilik Haftasına ilişkin sunumlar yapılacak ve katılımcı belediyeler arasında tecrübe paylaşılacaktır. Bilgilendirme Günü'nün öğleden sonraki oturumu da, belediyeler açısından önem taşıyan üç konu olan belediye gelirlerinin arttırılması, Sıfır Atık ve Akıllı Kentler ile ilgili sunumlar ve tartışmalar ile devam edecektir.

Program:
Saat  : 10:30-17:00
Tarih : 21 Ağustos 2019 Çarşamba
Yer    : Atatürk Bulvarı No:229 Kavaklıdere- ANKARA

Basınla ilgili sorularınız için;
Miray Akdag, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Basın Müşaviri
Tel: 0312 4598700,
E-posta:miray.akdag@eeas.europa.eu


Ön bilgi

Avrupa Hareketlilik (Sürdürülebilir Kentsel Ulaşım) Haftası Nedir?


Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında yürütülen bir kampanyadır. Avrupa Hareketlilik Haftası, kentleri sürdürülebilir ulaşım tedbirleri geliştirmeye ve desteklemeye teşvik eden ve halkı arabaya alternatif ulaşım yollarını kullanmaya davet eden bir Avrupa girişimidir.

Avrupa Hareketlilik Haftası her yıl sürdürülebilir hareketlilik ile ilgili belirli bir tema üzerinde odaklanmaktadır. 2019'un teması "Güvenli yürüyüş ve bisiklet sürme” olarak belirlenmiştir. Merkezine yürüyüşü olan bu yılki tema çoğu zaman önemsenmeyen bu ulaşım türüne dikkat çekmektedir.

Bu yılki sloganımız 'Birlikte yürüyelim!'

Türkiye'de Avrupa Hareketlilik Haftası kampanyası, Türkiye Belediyeler Birliğinin ulusal koordinatörlüğünde ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu'nun desteğiyle düzenlenmektedir.