fbpx Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Ford Otosan’ın Gölcük Fabrikası’nı Ziyaret Etti | AB Türkiye
Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Ford Otosan’in Gölcük Fabrikasi’ni Ziyaret Etti

Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Ford Otosan’ın Gölcük Fabrikası’nı Ziyaret Etti

19.01.2022 Çar - 11:07

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Ticaret ve Diğer AB Politikaları Bölüm Başkanı Bartosz Przywara ve Basın Müşaviri Miray Akdağ, Ford Otosan Gölcük Fabrikası’nda Genel Müdür Haydar Yenigün, Genel Müdür Başyardımcısı Dave Johnston ve Ford Otosan temsilcileri ile bir araya geldi. Toplantıda, Türk otomotiv sektörünün en büyük ihracat pazarı olan Avrupa Birliği ile Türkiye’nin Gümrük Birliği ilişkisinin güncel durumu hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda AB Yeşil Mutabakatı’nın gerekliliklerini sağlamak için tüm gücümüzle çalışmalarımızı hızlandırdık. İklim Değişikliği Eylem Planımız kapsamında, düşük emisyonlu araçlar geliştirerek sürdürülebilir ulaşım çözümleri sunmak için ve aynı zamanda “çevreci ve verimli üretim” anlayışı ile 2030’da araç başı karbon salımlarımızı Yeşil Mutabakat ile uyumlu şekilde azaltmayı ve 2050’de karbon-nötr olmayı hedefliyoruz. Bunu, yeni nesil araç portföyümüz ve batarya dahil kurguladığımız esnek üretim ve entegre yaklaşımımız ile gerçekleştirmeyi öngörüyoruz.” dedi.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer Landrut ise açıklamasında: “Türk sanayinin itici gücü ve Avrupa’daki değer zinciriyle yüksek oranda entegre olan otomotiv sektörü, umuyoruz ki akıllı teknoloji ve çözümlerle, Türkiye’nin yeşil ve dijital dönüşümünde de önemli bir rol oynayacaktır” ifadelerini kullandı. 

Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Ford Otosan’in Gölcük Fabrikasi’ni Ziyaret Etti

 

Basın irtibat:

Miray Akdag, AB Türkiye Delegasyonu Basın Müşaviri

Tel: 0312 4598700, E-posta: miray.akdag@eeas.europa.eu