jeanmonnet

Jean Monnet Bursiyerleri AB Üniversitelerinde Eğitim Görmeye Hazır 

29.05.2019 Çar - 11:35

29/05/2019

2019-2020 akademik yılı için Jean Monnet Burs Programı'ndan faydalanacak bursiyerleri belirlemek amacıyla 23 Mart 2019 tarihinde yapılan yazılı sınava ilişkin değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından başarılı adayların listesi belirlendi. 1000'den fazla aday arasından seçilen 180 bursiyer, Eylül 2019'dan itibaren AB üniversitelerinde öğretim görmeye başlayacak. 

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Faruk Kaymakçı ve AB Türkiye Delagasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals ev sahipliğinde düzenlenen Bilgilendirme Toplantısında yeni nesil Jean Monnet bursiyerleri AB üniversitelerindeki eğitim programlarına başlamadan önce izlemeleri gereken adımlar hakkında bilgilendirildiler. 

Tamamı Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Jean Monnet Burs Programı, 1990'dan beri 2000'den fazla Türk vatandaşına önemli eğitim fırsatları sağlamakta. Program, AB Müktesebatı ile ilgili disiplinlerde Türkiye'de insan kaynakları gelişimine kayda değer katkıda bulunmuştur.

Büyükelçi Berger de seminer vesilesiyle tüm bursiyerleri kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi. Berger ayrıca, kültürler arası etkileşimi ve sınır ötesi seyahati arttırmada ve fikir ve deneyimleri paylaşmada en başarılı araçlardan biri haline gelen programdan duyduğu mutluluğu paylaştı. “Bütün bunlar, klişelerin ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak ve AB ile Türkiye arasında sivil toplum diyaloğunun gelişmesine katkıda bulunacak. Programa katılan kişiler ve toplum üzerindeki olumlu etkisi beklentilerin çok ötesinde," açıklamalarında bulundu.

 

4.jpg

3.jpg

1.jpg