fbpx Katılım, İyilik, Güzellik Sivil Sesler Festivali’nde | AB Türkiye
Katılım, İyilik, Güzellik Sivil Sesler Festivali’nde

Katılım, İyilik, Güzellik Sivil Sesler Festivali’nde

29.09.2022 Per - 16:12

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Laundrut 30 Eylül’de

Festivalin açılışına katılacak, kendisine yöneltilen soruları yanıtlayacak

Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin (STGM), Türkiye ve AB üye/aday ülkelerinden 220’den fazla sivil toplum örgütünün katılımıyla düzenlediği Sivil Sesler Festivali 30 Eylül-1 Ekim’de Ankara’da TED Üniversitesi kampüsünde gerçekleşecek.

Bu yıl beşincisi düzenlenen Festival, AB tarafından desteklenen “Türkiye'de Sivil Toplumun Gelişiminin ve Sivil Diyaloğun Desteklenmesi Projesi” kapsamında gerçekleşiyor.

Sivil Sesler Festivali diyalog ve işbirliğini artırmak üzere cinsiyet eşitliği, insan hakları, çevre, engelli, gençlik, çocuk hakları ve kültürel haklar alanlarında çalışan etkin sivil toplum örgütlerini biraraya getirecek. Festival sivil toplum örgütlerine deneyim paylaşma imkanı ile Türkiye ve AB ülkelerinden farklı sivil toplum örgütleri arasında ortak çalışma alanları oluşturulabilmesi için fırsatlar yaratacak.

30 Eylül, Cuma günü TED Üniversitesi Kampüsü Katılım Noktası’nda saat 10.00’da SGDD-ASAM Çocuk Korosu performansıyla başlayacak program, STGM Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Levent Korkut’un açılış konuşmasıyla devam edecek.

Ardından Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Laundrut, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi moderatörleri tarafından kendisine yöneltilen soruları yanıtlayacak.

Sivil Sesler Festivali iki gün boyunca Katılım Noktası, İyilik Noktası, Güzellik Noktası, Sonunda Kavuştuk Meydanı, Oyun Noktası ve  Çim Amfi’de yurt içi ve yurt dışından konuklarla sivil toplumun gündemine giren konuların konuşulacağı paneller, STÖ’lerin düzenlediği atölyeler, etkinlikler, çeşitli sergiler, standlar, oyunlar ve sahne performanslarına ev sahipliği yapacak.

Ayrıntılı Festival Programına aşağıdaki linkten erişilebilir:

https://www.sivilsesler.org/festival

 

Basın iletişim:

Miray Akdağ, AB Türkiye Delegasyonu Basın Müşaviri

Tel: 0312 4598700 / E-posta: miray.akdag@eeas.europa.eu