“Türkiye'de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi" projesinin 2020 açılış etkinliği

“Türkiye'de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi" projesinin 2020 açılış etkinliği

18.02.2020 Sa - 18:26

18/02/2020

“Türkiye'de AB Bilgi Merkezleri Ağı’nın Desteklenmesi" projesinin 2020 açılış etkinliği, AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu, AB üye ülkelerinin büyükelçileri ve Türkiye’deki oda ve borsa başkanlarının katılımıyla Ankara’da gerçekleştiriliyor.

Toplantıda bölgesel meseleler, iç ve dış siyaset gibi konuların yanı sıra yeni işbirliği fırsatları üzerine samimi bir görüş alışverişinde bulunuldu.

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger, Avrupa Dış İlişkiler Konseyi Kıdemli Dış Politika Analisti Aslı Aydıntaşbaş ve ODTÜ Avrupa Çalışmaları Program Başkanı Doç. Dr. Özgehan Şenyuva'nın panelist olarak yer aldığı ve moderatörlüğünü Nilgün Arısan Eralp'in yaptığı AB-Türkiye ilişkilerinin geleceği üzerine tartışılacak olan panel, günün öne çıkan etkinliği oldu. Panel, AB-Türkiye ilişkileri için ileriye dönük bir bakış açısıyla yeni bir söylemin geliştirilmesini amaçlıyor.

Etkinlik, küresel sınamalar karşısında AB-Türkiye ilişkilerinin tartışılacağı bir forum oluşturmanın yanı sıra katılımcılar arasında ağ oluşturulması yoluyla olası yeni işbirlikleri için de yeni imkânlar sunuyor.

23 yaşına giren AB Bilgi Merkezleri girişimi, Avrupa Birliği'nin Türkiye'de AB'nin daha iyi anlaşılmasını amaçlayan kamu diplomasisi stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.