fbpx AB Türkiye Delegasyonu Avrupa Hareketlilik Haftasını Kutluyor! | AB Türkiye
European Mobility Week

AB Türkiye Delegasyonu Avrupa Hareketlilik Haftasını Kutluyor!

24.09.2021 Cu - 16:34

Büyükelçi Meyer-Landrut Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında İstanbul, Ankara ve  Gaziantep’te düzenlenen etkinliklere katıldı. Etkinliklere ilişkin basında çıkan haberlere buradan ulaşabilirsiniz.

Meyer-Landrut’un İstanbul ve Ankara’daki etkinlere katılımına ilişkin devlet televizyonu TRT, NTV, Tele 1 TV, Haberturk, Kanal 24 ve Tek Rumeli TV’de  haberler yayımlandı.

Büyükelçi Meyer-Landrut’un Istanbul ve Ankara’daki programlarına ilişkin bugüne kadar 9 gazetede haber yapıldı.  Toplam 461.594 sirkülasyonla 2 milyon kişiye ulaşıldı.

Ayrıca toplam 300 dijital yayın kuruluşu etkinliklere ilişkin haber yaptı. Toplam yaklaşık 33.17 milyon kişiye ulaşıldı.

Meyer-Landrut’un Gaziantep ziyaretiyle ilgili olarak yerel kanal Edessa TV bir haber yaptı. Gaziantep Haber (baş sayfa, sirkülasyon 1.500), GAP (baş sayfa, sirkülasyon 1.500), Çağdaş (baş sayfa, sirkülasyon 1.500), Gaziantep 27 (sirkülasyon 733), Denge (baş sayfa, sirkülasyon 523), Bu Sabah (baş sayfa, sirkülasyon 522), Metropol (sayfa 6, sirkülasyon 485), Gaziantep Time (baş sayfa, sirkülasyon 500) ve Referans (baş sayfa sirkülasyon 480) ile birlikte yaklaşık 240 dijital yayın kuruluşu hikayeyi duyurdu. Yaklaşık  18 milyon kişiye ulaşıldı.

Avrupa Hareketlilik Haftası'nda AB Delegasyonu Başkanı, Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut'un katıldığı etkinliklere basın mensupları da büyük ilgi gösterdi. NTV'nin yayınladığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleşen etkinliğin görüntülerini burada bulabilirsiniz. 

Büyükelçi Nikolaus Meyer Landrut, Hareketlilik Haftasının Arabasız Günü kapsamında trafiğe kapatılan 7.cadde’de bisiklet sürme etkinliğine katıldı.

Karbon emisyonunu ve trafikteki motorlu taşıtları azaltmak amacıyla düzenlenen etkinliğe otobüsle gelen AB Büyükelçisi’ne, Hollanda'nın Ankara Büyükelçisi Marjanne Kwaasteniet ve birçok bisikletlinin eşlik etmesiyle ortaya renkli görüntüler çıktı. Görüntüleri buradan izleyebilirsiniz.

Arabasız gün kapsamında Ankara'da 7. caddenin trafiğe kapatılmasıyla düzenlenen bisiklet sürme etkinliğine AB Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut da katıldı! Çok sayıda bisikletlinin konvoy oluşturduğu etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Bu renkli görüntülere buradan ulaşabilirsiniz.

Başkent sakinleri, Arabasız Gün dolayısıyla trafiğe kapatılan caddeleri doldurdu. Bisikletçiler, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen etkinlikle motorlu taşıt sürücülerinin saltanatına son verdi.

Bisiklet konvoyunda AB’nin Türkiye Büyükelçisi Nikolaus Meyer-Landrut da vardı! Bisiklet konvoyunun görüntülerini buradan izleyebilirsiniz.

Başkent sakinleri, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlenen Arabasız Gün için trafiğe kapatılan yollarda bisiklet sürdü. Etkinlik sırasında konuşan Büyükelçi Nikolaus MEYER-LANDRUT, toplu taşımanın güvenli ve emniyetli bir ulaşım şekli olduğunu ifade etti. Bisiklet ve toplu taşıma kullanarak karbon emisyonunun azaltılabileceğine dikkat çekti. 

Sözcü

 

 

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında düzenlediği etkinliklerde 400 bisiklet dağıttı!

 

Gaziantep