Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi tanıtıldı

Türkiye-AB İş Dünyası Diyaloğu Projesi tanıtıldı

07.09.2018 Cu - 20:32

07/09/2018

Türkiye- AB İş Dünyası Diyalogu projesi başlıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) tarafından yürütülecek projeye Avrupa Birliği mali destek sağlayacak. Bu kapsamda 100’ün üzerinde proje hayata geçirilecek.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkan Yardımcısı Gabriel Munuera Vinals'ın da konuşmacı olarak katıldığı açılış toplantısında, AB ve Türkiye iş dünyası toplulukları arasındaki ekonomik ilişkileri geliştirmek için Türkiye – AB İş Dünyası Diyaloğu toplantılarının önemini vurgulandı.

TEBD Projesi kapsamında, kadın ve genç girişimciliğin geliştirilmesi, çevre, Türk KOBİ'lerin Avrupa’da iş yapma zorluğunun tespiti için anket, inovasyon, enerji, KOBİ'lerin borç yönetimini kapsayan finansal eğitimlerin dışında, il ve ilçe düzeyinde 30 yerel iş birliği projesi geliştirilecek.

Toplantıya, Türk oda ve borsa başkanları ile Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan, Rusya Federasyonu, Karadağ, Kosova, Belarus ve Gürcistan'daki odalar birliğinin başkan ve temsilcileri de katıldı.