fbpx Umutlar yeşermeye devam ediyor, Avrupa Günü'nü kutluyoruz! | AB Türkiye
Hope lives on, it is Europe Day!

Umutlar yeşermeye devam ediyor, Avrupa Günü'nü kutluyoruz!

29.04.2021 Per - 14:28

71 yıl önce 9 Mayıs'ta Avrupa, birlik olma yolundaki ilk adımları atarak milyonlarca insanın hayatını değiştirdi. Savaş sonrasında verilen, Avrupa ülkeleri arasındaki dayanışma ve barışı sağlamaya yönelik bu karar, dünyanın en önemli aktörlerinden biri olan Avrupa Birliği'ne (AB) dönüştü. O zamandan beri AB, dünyada insan haklarını, serbest ticareti ve iş birliğini teşvik etmeye devam ediyor.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu olarak, bugünü hep birlikte kutluyoruz. Bu yıl salgın sizlerle aynı çatı altında buluşmamıza izin vermese de böylesine önemli bir olayı elbette kutlayacağız.

Sizi NTV'de ve Delegasyonun sosyal medya platformlarında yayınlanacak bilgilendirici ve eğlenceli bir TV programında bize katılmaya davet ediyoruz.

Seda Öğretir tarafından sunulacak olan program sanat, müzik, siyaset ve sağlık alanlarından çok sayıda konuğu ağırlayacak.

Barış için Müzik grubu, Dilek Turkan ve Karsu neşeli notalarını evlerimize getirmek için aramızda olacaklar.

Pandemi, bu zorlu zamanlarda bizi fiziksel olarak ayırırken, yeniden bir araya gelebilmenin ve umudumuzu canlı tutmanın ne kadar önemli olduğunun farkındayız.

  • Ne zaman? 9 Mayıs 2021 saat 21.00
  • Nerede? NTV’den + Twitter, Facebook, Instagram’dan veya canlı olarak Youtube'dan izlenebilir
  • Bizi takip edin: Twitter, Facebook, Instagram ve Youtube
  • Etiketler: Düşüncelerinizi, yorumlarınızı ve duygularınızı bizimle paylaşmak için lütfen #EuropeDay etiketini kullanın.