fbpx Yürüyebildiğim Kadar | AB Türkiye
a

Yürüyebildiğim Kadar

Uluslararası Adı: As Far As I Can Walk

Orijinal Adı: Strahinja Banovic

Sırbistan, Fransa, Lüksemburg, Bulgaristan, Litvanya, 2021, 92’ 

Dil(ler): İngilizce, Sırpça

Yönetmen: Stefan Arsenijević

Ödüller 

Karlovy Vary FF, 2021; Kristal Küre Ödülü, En İyi Oyuncu, Görüntü Yönetmeni için Jüri Özel Mansiyon, Ekümenik Jüri Ödülü, Europa Cinemas Label Ödülü 

Kinenova FF, 2021; En İyi Yönetmen 

Mons FF, 2022; En İyi Senaryo

a

Sinopsis

Her ikisi de 28 yaşındaki Strahinya ve eşi Ababuo, göçmen krizi henüz patlak vermişken Gana'dan ayrılır. Almanya'ya ulaşmayı başarırlar ancak Belgrad'a geri gönderilirler. Sırbistan, Almanya olmayabilir ama Strahinya burada yeni bir hayata başlamak için elinden geleni yapar. Yerli bir futbol takımında oynamaya başlar ve Kızıl Haç için gönüllü olarak çalışır. Ancak süreç uzundur. Bu sırada Londra’da oyuncu olmak isteyen tutkulu bir kadın olan Ababuo, hayatından memnun olmadığını hisseder. Bir gece, yeni bir Suriyeli mülteci grubu Batı Avrupa'ya doğru yola çıkar. Bunlardan biri, karizmatik bir solcu aktivist olan Ali’dir.

Stefan Arsenijević Biyografi

1977'de Belgrad'da doğdu. Belgrad'daki Dramatik Sanatlar Fakültesi’nin Film ve Televizyon Yönetmenliği bölümünden mezun oldu. Halen burada yüksek lisans düzeyinde film yönetmenliği dersleri veriyor. Kısa filmleri, özellikle Torsion, 30’dan fazla ulusal ve uluslararası ödül kazandı. Arsenijević, 2015’ten bu yana Goethe Enstitüsü'nün Güneydoğu Avrupalı film yönetmenlerine yönelik profesyonel eğitim programı olan FIRST FILMS FIRST'in program yöneticiliğini de yapıyor.